Мэдээ мэдээлэл

Холбоо барих

Хаяг: Монгол улс. Улаанбаатар хот
Баянзүрх дүүрэг
25-р хороо, Эрэл/3
Утас: 976-70161618
Факс: 976-70161618
Имайл: mmsukh@morinerdene.mn, gensec@morinerdene.mn

Монгол Улсын 2017 оны шилдэг уралдаанч хүүхдүүд

2018-10-11 15:19:42 - Дотоод
  1. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг Аймаг сумдын уралдаанаас 3 түрүү 2 айраг хүртсэн Архангай аймгийн 3 сургуулийн 5-р ангийн сурагч 12 настай Цогтгэрэлийн Сүхбат
  2. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү 5 айраг хүртсэн. Булган аймгийн Бугат сумын уугуул Орхон аймгийн 14-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч 12 настай Бат-Эрдэний Ган-Эрдэнэ
  3. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 1 түрүү 4 айраг хүртсэн Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын дунд сургуулийн 4-р ангийн сурагч 12 настай Амарсанаагийн Есөн-Эрдэнэ
  4. Аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү 6 айраг хүртсэн Баян-Өлгий аймгийн Өлгий сумын дунд сургуулийн 9- дүгээр ангийн сурагч 15 настай Аманжаны Бекжаны
  5. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 2 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 1 айраг хүртсэн. Говьсүмбэр аймгийн Баянтал сумын дунд сургуулийн 3-р ангийн сурагч 9 настай Батхуягийн Амин-Эрдэнэ
  6. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 1 түрүү 2 айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын бүрэн дунд сургуулийн 5-р ангийн сурагч 11 настай  Баянмөнхийн Хүрэлсүх
  7. Бүсийн уралдаануудаас 3 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 3 түрүү 3 айраг хүртсэн Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 2-р дунд сургуулийн 5-р ангийн сурагч , 11 настай Золжаргалын Тамираа
  8. Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг, хүртсэн амжилтаар Дундговь аймгийн Хулд сумын бүрэн дунд сургуулийн 7-р ангийн сурагч “Шандаст хүлэгч” гал уяаны уралдаанч хүү 13 настай Гансүхийн Энхболд 
  9. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 2 айраг хүртсэн Дорноговь аймгийн Мандах сумын дунд сургуулийн 5-р ангийн сурагч Цэцэгбаярын Аззаяа
  10. Бүсийн уралдаанаас 3 түрүү 2 айраг хүртсэн “Мөрөн Гурван-Эрдэнэ” сургуулийн 8-р ангийн 14 настай Отгонбаярын Өлзийбат
  11. Бүсийн уралдаанаас 3 айраг хүртсэн   Төв аймгийн Алтан булаг сумын дунд сургуулийн 5-р ангийн сурагч 10 настай Баасанжавын Отгонбилэг
  12. Аймаг, сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн Сэлэнгэ аймгийн Алтанбулаг сумын дунд сургуулийн 4-р ангийн сурагч 10 настай Болорчимэгийн Тэмүүжин
  13. Аймаг сумдын уралдаанаас 6 түрүү  13 айраг хүртсэн Ховд аймгийн Зэрэг сумын бүрэн дунд сургуулийн 5-р ангийн сурагч  11 настай Жоншын Батболд
  14. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг сумдын уралдаанаас 1 түрүү 3 айраг хүртсэн Хэнтий аймгийн Хэрлэн сумын бүрэн дунд сургуулийн 9-р ангийн сурагч  16 настай Баатарцогтын Хувьтөгөлдөр 
  15. Аймаг сумдын уралдаанаас 3 түрүү 6 айраг хүртсэн Завхан аймгийн Дөрвөлжин сумын дунд сургуулийн 3-р ангийн сурагч 9-настай Батхуягийн Түвшинтөр
  16. Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү Аймаг,сумдын уралдаанаас 2 түрүү 5 айраг хүртсэн Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын  3-р сургуулийн 8-р ангийн сурагч 14 настай  Аззаяагын Мөнх-Оргил
  17. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 1 айраг хүртсэн Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын 3-р сургуулийн 5-р ангийн сурагч 10 настай Батжаргалын Гантөгс
  18. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү 2 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 5 түрүү 3 айраг хүртсэн Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын дунд сургуулийн 4-р ангийн сурагч 10 настай Дарьсүрэнгийн Энхболд
  19. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг,   хүртсэн Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын бүрэн дунд сургуулийн 7-р ангийн сурагч 13 настай Дашзэвэгийн  Цэрэнтогтох
  20. Бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 1 түрүү 5 айраг хүртсэн Увс аймгийн Баруунтуруун сумын бүрэн дунд сургуулийн 10-р ангийн 14 настай  Баянтөрийн Гантөгс
  21. Бүсийн, уралдаанаас 1 түрүү 2 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 3 түрүү 2 хүртсэн Дархан-Уул аймгийн 15-р сургуулийн 8-р ангийн сурагч 14 настай Мөнхзаяагийн Түвшинтөгс
  22. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 2 айраг хүртсэн Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ гүн” 59-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч 11 настай Золжаргалын Мөнгөншагай
  23. Улс бүсийн уралдаанаас 5 түрүү, 3 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймаг Зуун мод хотын Хүмүүн цогцолбор 7 –р ангийн сурагч 12 настай Далайн Мөнхтэмүүжин
  24. Улс бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн Цэцээ гүн 59-р бүрэн дунд сургуулийн 6-р ангийн сурагч 12 настай Хишигбатын Одбаяр 
  25. Бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Нийслэлийн Багахангай дүүргийн 1-р сургуулийн 5-р ангийн сурагч 10 настай Буянхишигийн Буянжаргал 
  26. Улс бүсийн уралдаанаас 4 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар  Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын 13-р бүрэн дунд сургуулийн 8-р ангийн сурагч 13 настай Ганболдын Ганхүлэг
  27. Улс бүсийн уралдаанаас 4 түрүү, 1 айраг хүртсэн  амжилтаар Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн Цэцээ гүн 59-р бүрэн дунд сургуулийн 5-р ангийн сурагч 10 настай Цолмонбаатарын Өсөх-Од
  28. Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн амжилтаар Сүхбаатар аймгийн Түмэнцогт сумын бүрэн дунд сургуулийн 7-р ангийн сурагч 12 настай Батаагийн Сүхбат
  29. Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн амжилтаар Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн 63-р бүрэн дунд сургуулийн 5-р ангийн сурагч 12 настай Хишигжаргалын Содномдорж
  30. Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 4 айраг хүртсэн амжилтаар Дундговь аймгийн Сайнцагаан сумын 1-р бүрэн дунд сургуулийн 7-р ангийн сурагч  ”Тэнүүн говийн хурд” гал уяаны уралдаанч  12 настай Батхүүгийн Гомбо
  31. Улс бүсийн уралдаанаас 6 айраг хүртсэн амжилтаар Төв аймгийн Бaтсүмбэр сумын бүрэн дунд сургуулийн 8 дугаар ангийн сурагч 15 настай Төмөрчөдөрийн Сүххуяг