Мэдээ мэдээлэл

Холбоо барих

Хаяг: Монгол улс. Улаанбаатар хот
Баянзүрх дүүрэг
25-р хороо, Эрэл/3
Утас: 976-70161618
Факс: 976-70161618
Имайл: mmsukh@morinerdene.mn, gensec@morinerdene.mn

МОНГОЛ УЛСЫН ОНЫ ШИЛДЭГ-2015

2016-09-02 17:28:26 - Дотоод

Шилдгийн шилдэг уяач: Дорнод аймгийн Баянтүмэн сумын харъяат Монгол Улсын Манлай Уяач Ононгийн Батбилэг

Шилдэг залуу уяач: Төв аймгийн Баян сумын уугуул  Пүрэвдоржийн Цэрэнбямба

Шилдгийн шилдэг уралдаанч хүүхэд: Хишигжаргалын Содномдорж

Шилдгийн шилдэг салбар холбоо: “Хутагтын хурд” Дорноговь аймгийн МСУХолбоо

Шилдэг салбар холбоо: Нийслэлийн МСУХолбоо

                                                Булган аймгийн “Булганхангай МСУХолбоо

Шилдэг сумын салбар холбоо:     Архангай аймгийн Ихтамир сумын “Тамирын хурд” МСУХолбоо

                                                                 Сэлэнгэ аймгийн Баянгол сумын “Хүлэг” МСУХолбоо

                                                                 Ховд аймгийн Мянгад сумын “Алтайн унага” МСУХолбоо

                                                                 Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын “Пур ширээгийн хурд” МСУХолбоо

                                                                 Өмнөговь аймгийн Мандал-Овоо сумын ”Мандалын хурд” МСУХолбоо

                                                                 Хэнтий аймгийн Батноров сумын “Норовын хүлэг” МСУХолбоо

Шилдэг гал уяа: “Түмний Эх гал уяа” Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул Монгол Улсын Тод Манлай Уяач                                                                                                                                                               Дамбадаржаагийн Онон

Шилдэг уралдаанч хүүхэд:

1.Улс бүсийн, уралдаанаас1 түрүү,1 айраг Аймаг сумдын уралдаанаас 17 түрүү 18 айраг хүртсэн Архангай аймгийн Өндөр-Улаан сумын 8-р ангийн сурагч 12 настай Төмөрбаатарын Лувсангүнгэрэг

2.Улс бүсийн уралдаанаас 5 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү 6 айраг хүртсэн Булган аймгийн Баяннуур сумын 1-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 13 настай Ихбаярын Хадбаатар

3.Улс бүсийн уралдаанаас 1 айраг, Аймаг, сумдын уралдаанаас 3 түрүү 4 айраг хүртсэн Баянхонгор аймгийн Баянбулаг сумын уугуул Гансүхийн Баяржавхлан 12 настай

4.Аймаг,сумдын уралданаас 4 түрүү,10 айраг хүртсэн Баян-Өлгий аймгийн Улаанхус сумын харъяат Нийслэлийн Багануур дүүрэг 95-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 13 настай Мөнхбатын Батмөнх

5.Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү 1 айраг аймаг, сумдын уралдаанаас 13 түрүү 15 айраг хүртсэн Говь-Сүмбэр аймгийн Шивээ-Овоо сумын 3-р сургуулийн 2-р ангийн сурагч 8 настай Нямхүүгийн Цэлмэг

6.Улс бүсийн уралдаанаас 3 айраг, Аймаг сумдын уралдаанаас 2 айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын 3-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч 12 настай Нямзоригийн Гантогтох

7.Улс бүсийн уралдаанаас 2 айраг, Аймаг сумдын уралдаануудаас 5 түрүү, 2 айраг хүртсэн Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын уугуул “Шинэ хөгжил” цогцолбор сургуулийн сурагч , 11 настай Магсарын Рэнцэндорж

8.Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү 4 айраг Аймаг,сумдын уралдаанаас 20 түрүү, 40 айраг Дундговь аймгийн Сайнцагаан сумын уугуул Мандалговь хотын 2-р сургуулийн 8-р ангийн сурагч, 14 настай Түмэнбаярын Отгондорж

9.Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 1 айраг, Аймаг, сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын уугуул 5-р сургуулийн 8-р ангийн сурагч 13 настай Пүрэвдоржийн Алтандаваа

10.Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 2 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 4 түрүү, 10 айраг Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын 1-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч 13 настай Цэрэндоржийн Мягмардорж

  11. Улс бүсийн уралдаанаас 1түрүү 1 айраг, Аймаг, сумдын наадмуудаас 2 түрүү 2 айраг хүртсэнТөв аймгийн Зуун мод сумын 4-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 12 настай Лхагвадоржийн Өсөхбаяр

12.Улс, бүсийн уралдаанаас 1 айраг, Аймаг Сумдын уралдаанаас 1 түрүү 1 айраг хүртсэн Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын 3-р сургуулийн 11-р ангийн сурагч 12 настай Самбалхүндэвийн Ган-Эрдэнэ

13.Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 2 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 3 түрүү 5 айраг хүртсэн Ховд аймгийн Буянт сумын уугуул Ховд аймгийн Жаргалант сумын  6-р сургуулийн 9-р ангийн сурагч  16 настай Лхагвадоржийн Ган-очир 

14.Аймаг сумдын уралдаанаас 5 түрүү, 11 айраг хүртэж Хэнтий аймгийн Хэрлэн сумын 4-р сургуулийн 5-р ангийн сурагч 11 настай Эрдэнэцэцэгийн Батчулуун 

15.Аймаг сумдын уралдаанаас 4 түрүү 6 айраг хүртсэн Завхан аймгийн Алдархаан сумын 1-р сургуулийн 3р ангийн сурагч 7-настай Отгонбатын Пүрэв-очир 

 16.Аймаг,сумдын уралдаанаас 3 түрүү 10 айраг хүртсэн Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харъяат Төв аймгийн Цээл сумын сумын 1-сургуулийн 7-р ангийн сурагч 13 настай  Даваадоржийн Нямбаяр

17.Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 2 айраг, Аймаг сумдын уралдаанаас 10 түрүү 15 айраг хүртсэн Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын 1 –р сургуулийн 6-р ангийн сурагч 12 настай, Сэргэлэнбаатарын Буджав

18.Улс, бүсийн уралдаанаас 2 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 12 түрүү 30 айраг хүртсэн Өмнөговь аймгийн Цогццэций сумын 1-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 12 настай Ханджаргалын Содбаяр нь 

19. Улс бүсийн, уралдаанаас 3 түрүү, 2 айраг Аймаг, Сумдын уралдаанаас  13 түрүү 15 айраг хүртсэн Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын уугуул Арвайхээр сумын “Мэргэд” сургуулийн 7-р ангийн сурагч  Отгоннасангийн Зулбаяр

20. Улс бүсийн уралдаанаас 3 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 4 түрүү 3 айраг хүртсэн Увс аймгийн Тэс сумын ахлах сургуулийн 6-р ангийн сурагч 13 настай Батаагийн Өөдлөх

21. Аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү 16 айраг хүртсэн Дархан-Уул аймгийн Дархан сумын 4-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 14 настай Ариунбаярын Төрбат

22. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 6 айраг хүртсэн Улаанбаатар хот Сүхбаатар дүүргийн “Сант” сургуулийн 4-р ангийн сурагч 11 настай Батбилэгийн Буяндэлгэр 

23. Улс,бүсийн уралдаануудаас 1 түрүү 2 айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Баян сумын уугуул Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээгүн” 59-р сургуулийн 7а ангийн сурагч Батбуянгийн Цэрэндаваа

24. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 8 айраг,хүртсэн Ховд аймгийн Мянгад сумын уугуул 1-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч Жаргалын Дашзэвгэ

25. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 7 айраг хүртсэн Булган аймгийн Хишиг-Өндөр сумын уугуул Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээгүн” 59-р сургуулийн  6-р ангийн сурагч Ганчимэгийн Алтантөгс

26. Улс, бүсийн уралдаанаас 3 түрүү 4 айраг хүртсэн Улаанбаатар хот Сонгинохайрхан дүүргийн уугуул Нийслэлийн  Хун-уул дүүргийн “Цэцээгүн” 59-р сургуулийн   5б ангийн сурагч 12 настай Гансүхийн Сүхбат

27. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү 5 айраг, хүртсэн Дорнод аймгийн Чойбалсан сумын уугуул нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээгүн” 59-р сургуулийн 4а ангийн сурагч 10 настай Гүндэгмаагийн Отгонбаяр

28. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, 6 айраг хүртсэн Дундговь аймгийн Хулд сумын уугуул  Улсын тэргүүний  1- сургуулийн 5а ангийн сурагч 10 настай Гансүхийн Энхболд

29. Улс, бүсийн уралдаанас 2 түрүү 7 айраг хүртсэн Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уугуул  Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээгүн” 59-р сургуулийн 8а ангийн сурагч 13 настай Даваагийн Гансүх

Шилдэг уяачаар:

1. Улс бүс уралдаанаас 1 түрүү, 1 айраг, 17 түрүү 18 айраг хүртсэн Архангай аймгийн Өндөр-Улаан сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Шаравжамцын Бадамжунай

2. Улс бүсийн уралдаанаас 5 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 6 түрүү, 7 айраг хүртсэн Булган аймгийн Баяннуур сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Чойдоржийн Содном

3. Улс бүсийн уралдаанаас 1 айраг, Аймаг, сумдын уралдаанаас 2 түрүү 1 айраг хүртсэн Баянхонгор аймгийн Бөмбөгөр сумын Аймгийн Алдарт Уяач Лувсандашийн Ганхүлэг

4. Аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн Баян-Өлгий аймгийн Буянт сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Тогосын Батсүх

5. Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 1 айраг,аймаг сумдын уралдаанаас 19 түрүү, 20 айраг хүртсэн Говьсүмбэр аймгийн Шивээ-Овоо сумын харъяат Гомбосүрэнгийн Адъяасүрэн

6. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, Аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү, айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын харьяат Даваасүрэнгийн Шаравнямбуу

7. Улс, бүсийн уралдаануудаас 2 айраг, Аймаг сумдын уралдаануудаас 6 түрүү, 2 айраг хүртсэн Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын уугуул Цэрэнжавын Эрдэнэцогт

8. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 7 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 23 түрүү 41 айраг хүртсэн Дундговь аймгийн Хулд сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Баярсайханы Лхагва-Очир нь 

9. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 1 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү, 5 айраг хүртсэн Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Отгонбаярын Саруулбаяр 

10. Улс, бүсийн уралдаанаас 2, түрүү 4 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 4 түрүү, 10 айраг хүртсэн Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын уугуул Монгол Улсын Алдарт Уяач Гордоогийн Доржпүрэв

11. Улс, бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 1 айраг, Аймаг сумдын уралдаанаас 3 түрүү, 10 айраг хүртсэн Төв аймгийн Баянцагаан сумын уугуул Хишигийн Баярбат

 12. Аймаг сумдын уралдаануудаас 1 түрүү 17 айраг хүртсэн Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Данзангийн Эрдэнэбат

13. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү, аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү 6 айраг хүртсэн Ховд аймгийн Жаргалант сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Должинсүрэнгийн Отгонням

14. Улс бүсийн уралдаанаас 1 айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 1 түрүү 4 айраг, хүртсэн Хэнтий аймгийн Дархан сумын уугуул Боргилын Бат-Өлзий 

15. Аймаг сумдын уралдаанаас 6 түрүү 23 айраг хүртэж Завхан аймгийн Түдэвтэй сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Намсрайжавийн Бямбацогт

16. Аймаг,сумдын уралдаанаас 3 түрүү 10 айраг хүртсэн Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Монгол Улсын  Алдарт Уяач  Дэмбэрэлийн Дэлгэрбаяр

 17. Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 2 айраг Аймаг,сумдын уралдаанаас 1 түрүү 1 айраг хүртсэн  Сүхбаатар аймгийн Эрдэнэцагаан сумын уугуул Эзэннайрамдахын Мөнх-Эрдэнэ

18. Улс бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 5 айраг, Аймаг,сумдын уралдаанаас 12 түрүү,  30 айраг айраг хүртсэн Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын харъяат Аймгийн Алдарт Уяач Бадамгаравын Бадраа

19. Улс бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 2 айраг,  Аймаг сумдын 20 түрүү 27 айраг хүртэж Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын уугуул Монгол Улсын Манлай Уяач Бат-Өлзийн Отгоннасан

20. Улс бүсийн уралдаанаас 1 айраг, Аймаг сумдын уралдаанаас 4 түрүү 8 айраг хүртсэн Увс аймгийн Тэс сумын уугуул  Лүжээгийн Жамсран

21. Аймаг сумдын уралдаанаас 2 түрүү 4 айраг хүртсэн Дархан-Уул аймгийн  Дархан сумын харъяат Аймгийн Алдарт Уяач Даваасамбуугийн Баярсайхан 

22. Улс бүсийн уралдаанаас 2 түрүү 4 айраг хүртсэн Улаанбаатар хот Сонгинохайрхан дүүргийн харъяат Аймгийн Алдарт Уяач  Өлзийхутагын Пүрэвбаатар

23. Улс бүсийн уралдаанаас 3 түрүү 17 айраг хүртсэн Ховд аймгийн Дарви сумын уугуул Монгол Улсын Алдарт Уяач Түвдэнгийн Батцоож

24. Улс, бүсийн уралдаануудаас 3 түрүү 9 айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын уугуул Монгол Улсын Алдарт Уяач Пүрэвдоржийн Алтансүх 

25. Улс, бүсийн уралдаануудаас 1 түрүү, 10 айраг хүртсэн Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул Монгол Улсын Тод Манлай Уяач Агваансамдангийн Батсүх

26 Улс, бүсийн уралдаануудаас 2 түрүү, 8 айраг хүртсэн Төв аймгийн Баянцогт сумын уугуул Монгол Улсын Тод Манлай Уяач Дашдоржийн Мөнхбат

27. Улс, бүсийн уралдаануудаас 2 түрүү, 6 айраг хүртсэн Дундговь аймгийн Өлзийт сумын уугуул Дэмчигцоодолын Эрдэнэбулган

28. Улс,бүсийн уралдаануудаас 2 түрүү 6 айраг хүртсэн Хэнтий аймгийн Баянхутаг сумын уугуул Энхбатын Дашчийрав

29. Улс, бүсийн уралдаануудаас 1 түрүү, 7 айраг хүртсэн Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач Сашкагийн Эрдэнэбат

30. Улс, бүсийн уралдаанаас 2 түрүү 7 айраг хүртсэн Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул Нийслэлийн Алдарт Уяач Түмэндэлгэрийн Ихбаяр